268563-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Skogsavverkning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avverkning och gallring
Referensnummer: 18/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77210000 Skogsavverkning
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen inbjuder att lämna anbud för avverkning av skog.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77200000 Skogstjänster, 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Länsstyrelsen inbjuder att lämna anbud gällande avverkning av skog.