268574-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Henån: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning & Halkbekämpning
Referensnummer: Dnr. 45-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar snöröjning, halkbekämpning och sandupptagning inom Orust kommuns fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 6
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del 1) Utförande 1 – Område 1. Henån
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se FFU
Del 2) Utförande 2 – Område 1. Henån
Del nr: 2
Del 3) Utförande 1 – Område 2. Svanesund m.fl.
Del nr: 3
Del 4) Utförande 2 – Område 2. Svanesund m.fl.
Del nr: 4
Del 5) Utförande 1 – Område 3. Ellös m.fl.
Del nr: 5
Del 6) Utförande 2 – Område 3. Ellös m.fl.
Del nr: 6