268591-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Totalentreprenad Majsfältet 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Totalentreprenad Majsfältet 2
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en totalentreprenad av Majsfältet 2. Kontraktsarbetena omfattar planering, projektering och utförande av nybyggnation av flerfamiljshus med 69 lägenheter. Lägenhetsstorlekar 1-4 RoK. Fastigheten är en del i ett kvarter som delas med Ikano. Del av innergården kommer att utgöra en gemensamhetsanläggning ”GA” som delas med Ikano. Bruttoarea (BTA) ca 5226 m². Total boarea (BOA) ca 3974 m²
Intern identifierare: 2024MKB-715
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000