2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultuppdrag uppdragsledning och projektering avseende hissar
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsultuppdrag för uppdragsledning och projektering av hissar i ny- och ombyggnadsprojekt samt vid renovering/ombyggnad av befintliga hissar i Kristianstads kommun.
Intern identifierare: TN 2025/137
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 42416100 Hissar, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konsultuppdrag uppdragsledning och projektering avseende hissar