Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Relining av avlopp
Referensnummer: 21/34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal med successiva avrop avseenden relining av avlopp inom Eksjö kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45232411 Anläggningsarbeten för spillvattenledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen