268609-2021 - ResultatSverige-Ludvika: Underhåll av gatubelysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafik och gatubelysning, service och underhåll Avesta
Referensnummer: 2020/168
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232100 Underhåll av gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser drift och underhåll, såväl planerad som akut- och felavhjälpning på aktuellt belysningsbestånd inom Avesta kommun, samt elektriska servicearbeten/reparationsarbeten på andra anläggningar inom kommunal väghållning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen