268617-2021 - ResultatSverige-Malmö: Byggteknisk ledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för konsulttjänster avseende byggledare
Referensnummer: 21/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för utförande av uppdrag som konsult avseende byggledare.
För att tillgodose behovet av aktuella tjänster avser beställaren att teckna ramavtal med de fem (5) anbudsgivare som har lämnat de ekonomiskt mest fördelaktiga anbuden. Avrop från ramavtal fördelas enligt i AUA.3 angiven fördelningsnyckel
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen