Vid gemensam upphandling som omfattar olika länder – tillämplig nationell upphandlingslagstiftning:
Lagen (2016:1145) om offentlig upphandling - LOU.
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grönyteskötsel
Referensnummer: UH-2021-39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvidsjaurhem AB och Arvidsjaur kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlingen omfattar ett avtal för grönyteskötsel med en (1) Leverantör.
Upphandlingen administreras av upphandlingsenheten vid Arvidsjaur kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar ett avtal gällande gräsklippning och putsning i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Beställaren har för avsikt att teckna avtal med en (1) Leverantör för hela uppdragets omfattning.