268631-2021 - ResultatSverige-Arlöv: Eldistribution och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El leverans
Referensnummer: 21/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar el leverans till Burlövs kommun samt Burlövsbostäder. Respektive upphandlande myndighet kommer att ha olika avtalstider enligt upphandlingsdokumentet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09310000 Elektricitet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen