268632-2021 - ResultatSverige-Huddinge: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsinbjudan - Ramavtal Takarbeten och takskottning
Referensnummer: HB/2020:501
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende takarbeten och snöskottning på tak.
Upphandlingen genomförs gemensamt av Huge Bostäder och Huddinge Samhällsfastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261900 Reparation och underhåll av tak, 45261920 Takunderhåll, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen