268640-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Golvvårdsmaskiner – Lokalvårdsmaskiner inklusive service 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvårdsmaskiner inklusive service 2024
Beskrivning: Upphandlingen avser lokalvårdsmaskiner inklusive service för successiva avrop under avtalstiden. Upphandlingen genomförs som en samordnad upphandling mellan Östra Göinge kommun, Osby kommun och Hörby kommun, där Östra Göinge agerar som Inköpscentral enligt LOU för samtliga kommuner.
Intern identifierare: KS-2024-00705
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39713400 Golvvårdsmaskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 39713410 Skurmaskiner, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Lokalvårdsmaskiner inklusive service 2024