Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem/barn & elevregister och tillhörande tjänster utbildning, V6
Referensnummer: 2020-14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Göliska IT upphandlar tillsammans med kommunerna Essunga, Grästorp, Götene, Lidköping, Skara och Vara verksamhetssystem/barn & elevregister för samtliga skolformer.
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara köparen tillhanda senast: 19.2.2021 23:59.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48220000 Programvara för Internet och intranät, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen