2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beställningstrafik med buss
Beskrivning: Bussresor inom och utanför kommunen. Det kan t ex vara skolklasser som behöver transport till idrottsdagar eller kulturevenemang eller personalgrupper som ska på studieresa på annan ort. Denna upphandling omfattar inte taxiverksamhet eller annan typ av färdtjänst för enstaka personer.
Intern identifierare: KS 2024/2786 2.6.1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generellt