Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kopiatorer (MFP) med support och underhåll
Referensnummer: KS-UH/2020:1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Kopiatorer (MFP) med support och service under en avtalsperiod på två år med möjlighet till förlängning upp till 24 månader.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kopiatorer med support och underhåll.