268715-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Heby: Kommunikationsutrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Trygghetslarm.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 27: Övriga tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Heby.
Nuts-kod SE121 Uppsala län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Tierps kommun agerar inköpscentral åt Heby kommuns VoO som ska upphandla Trygghetslarm i enlighet med förfrågan och kravspecifikation.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
32570000 Kommunikationsutrustning
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
2000000.
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej