2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Motorsåg och Motorröjsåg
Beskrivning: Uppdraget avser upphandling enligt LOU öppet förfarande som syftar till att upprätta ett ramavtal. Syftet med denna anskaffning är att fylla på Försvarsmaktens lager med motorsågar och motorröjsågar. Upphandlingen avser även teknisk support (ILS) samt tillhörande tillbehör.
Intern identifierare: 25FMVU3498
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43812000 Sågutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43810000 Träförädlingsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Motorsåg och Motorröjsåg