268736-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Tjänstekoncession fastighetsnära insamling av förpackningar och returpapper
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTjänstekoncession fastighetsnära insamling av förpackningar och returpapper
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att säkerställa insamling och transport av förpackningsmaterial och returpapper från flerbostadshus, samfälligheter och verksamheter som valt kommunal insamling.
Intern identifierare25SVOA1054
Typ av förfarandeÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTjänstekoncession fastighetsnära insamling av förpackningar och returpapper