Denna upphandling avser ramavtal för markprojekteringskonsulter vid ombyggnadsprojekt. Ramavtal kommer att tecknas med tre leverantörer där avrop sker i rangordning upp till 250,000 kr uppdragsvärde och därutöver i förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen