269042-2021 - ÄndringSverige-Kisa: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamling av hushållsavfall och transport till behandlingsanläggning
Referensnummer: 21/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser insamling av avfall från hushåll, inklusive insamling av latrin samt transport till avfallsbehandlingsanläggning.
Objekt och omfattning
Upphandlingen avser insamling av hushållsavfall i Kinda kommun samt transport till avsedd avfallsbehandlingsanläggning.