269071-2018 - ÄndringSverige-Göteborg: Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Toleredsskolan - utökning elever, Hus B
Referensnummer: N230-0637/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Generalkonsultuppdrag inför generalentreprenad av nybyggnad, ombyggnad och rivning av hus B Toleredsskolan som är en kommunal grundskola för ÅK F-9, uppförd 1953.
Uppdraget omfattar bland annat programhandling, projektering och upprättande av handlingar.