Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljöbelysning Albano
Referensnummer: SU FV-3843-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att anskaffa miljöbelysning med tillhörande installation och montering som kommer att uppföras på Albanoområdet. Installation och montering av den allmänna belysningen är redan utförd och miljöbelysningen är därför tänkt att komplettera dessa.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar framför allt inköp av armaturer i form av miljöbelysning till universitetsområdet Albano, mellan Stockholms universitet och KTH. I upphandlingen ingår även tillhörande installations- och montagearbete.