Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet avser att införa digital examination vid så kallade salstentor vid Högskolan i Borås. Annat sätt för genomförande av salstentor kan förekomma även fortsättningsvis, men digitala salstentor är huvudregel.