Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialsnickerier, stoppade möbler till stadshuset
Referensnummer: KSN-2021-00106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun har för avsikt att gå ut i en upphandling gällande måttbeställda stoppade möbler till det nya stadshuset som ska stå klart hösten 2021. I förfrågan kommer olika typer av dynor och soffor samt tillhörande delar så som bokhylla och planteringskärl att ingå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39100000 Möbler, 39113200 Soffor, 39114100 Stoppning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen