269264-2025 - Resultat
Sverige – Utrustning för urologisk undersökning – ESWL-apparat inkl tillhörande Ultraljud
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: ESWL-apparat inkl tillhörande Ultraljud
Beskrivning: En ESWL-maskin för njur- och uretärstensbehandling med genomlysningsmöjlighet och ultraljudsdetektion för barn och vuxna till Sahlgrenska Universitetssjukhuset. Utrustningen ska kunna kombineras för endoskopiska ingrepp i urinvägarna.
Intern identifierare: RS 2024-04027
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33125000 Utrustning för urologisk undersökning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal (4) (1) (2)
Beskrivning: 1 st ESWL-apparat med tillhörande ultraljud.
Intern identifierare: 202404027
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation ESWL-utrustning
Beskrivning: 1 st ESWL-appart med tillhörande ultraljud
Intern identifierare: 2024040271