269310-2024 - Resultat
Sverige – Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster – Upphandling - Administrativa konsulter RUF - Region Västmanland
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling - Administrativa konsulter RUF - Region Västmanland
BeskrivningRegionala utvecklingsförvaltningen (RUF) inom Region Västmanland avser upphandla ramavtal avseende köp av tjänster enligt nedan: 1. Stöd för ansökningar (externa medel) 2. Process-, metod- och projektstöd 3. Utredningar, analyser, utvärderingar inom regional utveckling Fokusområden är ämnen inom ramen för det regionala utvecklingsuppdraget (ref. Förordning (2017:583) om regionalt tillväxtarbete).
Intern identifierareIN-IN23-0230
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningEnligt UD
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOmråde 1
Huvudklassificering (cpv): 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelOmråde 2
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelOmråde 3