269329-2026 - Resultat
Sverige – Trädgårdstjänster – Grönyteskötsel
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGrönyteskötsel
BeskrivningUpphandlingen omfattar grönyteskötsel av grönyteområden tillhörande beställarens anläggningar och kommer att resultera i ett ramavtal för löpande avrop av det samlade behovet under avtalstiden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126296:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77312000 Ogräsröjning, 77314000 Markskötsel, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar