269396-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Taklyftar och traverser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTaklyftar och traverser
BeskrivningUppdraget avser ramavtal för lyftmotorer, taktraverser, mobila lyftar och fristående lyftsystem till vård och omsorg.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108436:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn