Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Balöppning
Referensnummer: 0195/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser lossning och av avfallsbalar ur containrar som står på lastbil eller trailersläp samt öppning och bortforsling av avfallet till bunker. Arbetet sker inomhus på anvisad plats (lastningscell). Balarna väger cirka 800 - 1 400 kg, är balade med plast samt bandade med glödgad järntråd eller plastband.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen