26941-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning – Night Vision Googles
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster - Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNight Vision Googles
BeskrivningRamavtal för inköp av Night Vision Googles (NVG). Upphandlingen omfattar även service.
Intern identifierare24-00311
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32500000 Telekommunikationsmateriel, 64220000 Telekommunikationstjänster utom telefon- och dataöverföringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del