Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster Sjuksköterskor
Referensnummer: UH-2019-14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Dorotea kommun inbjuder er härmed att lämna anbud på efterfrågande tjänster i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlande myndighet har för avsikt att teckna ett rangordnat ramavtal med högst fem (5) Leverantörer. Upphandlande myndighet är Dorotea kommun.
Upphandlingen administreras av upphandlingsenheten vid Arvidsjaur kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79621000 Förmedling av kontorspersonal, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85100000 Hälsovårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen