Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter inom geoteknik och förorenad mark
Referensnummer: KS 2023/118
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71351200 Geologisk och geofysisk rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
TBA
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71351200 Geologisk och geofysisk rådgivning, 71300000 Ingenjörstjänster, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 90700000 Miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen