Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Minirobot
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper, 38433000 Spektrometrar, 38500000 Apparater för kontroll och provning, 42997300 Industrirobotar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser ramavtal på totalt tre (3) anbudsområden gällande pipetteringsrobotar med nödvändiga tillbehör och system och omfattar:
Information om EU-medel Kontraktet är knutet till projekt och/eller program som finansieras med EU-medel: nej
DNA/RNA extraktionsrobot samt NGS-robotar
Del nr: 2
Spektrofotometer (plattläsare)
Del nr: 3