Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Liquid Handling Devices
Referensnummer: V-2020-0733
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Purpose of procurement
The aim of this purchase is to acquire a new liquid handling devices to The National Genomics Infrastructure (NGI) hosted at Science for Life Laboratory and the School of Engineering Sciences in Chemistry, Biotechnology and Health, KTH.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen