Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insatser för barn och unga - konsulentstödda jourhemsinsatser
Referensnummer: 2.3.3-105/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85321000 Administration inom socialtjänsten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att tillgodose beställarens behov av förmedling och utbildning till jourhemsfamiljer. Vidare innefattar uppdraget att tillgodose beställarens behov av konsulentstödda jourhem för barnet/den unge i åldrarna 0-20 år.
Beställaren avser att teckna avtal med maximalt 20 leverantörer.
De enskilda placeringarna (avrop från ramavtalet) kommer att ske enligt en särskild fördelningsnyckel där barnet/den unges behov är primärt
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 600 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85320000 Socialvård, 85321000 Administration inom socialtjänsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen