See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yttre skötsel, fastighetsnära tjänster
Beskrivning: Entreprenaden omfattar yttre skötsel av ormåden och fastigheter i Skellefteå kommun. Den yttre skötseln omfattar bland annat renhållning, gräsklippning, skötsel av träd, buskar, häckar och rabatter samt snöröjning och halkbekämpning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90692:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77312000 Ogräsröjning, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar