269670-2023 - ÄndringSverige-Linköping: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sårbehandling med undertryck Sydöstra - Ö
Referensnummer: UC-2022-299
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
1. Pump för bukar och rikligt vätskande sår
2. Pump för övriga sår samt behandling i hemmet
3. Engångspump utan kanister behandling 7 dagar
4. Engångspump utan kanister behandling minst 14 dagar
5. Engångspump med kanister behandling minst 7 dagar
6. Antimikrobakteriell gasväv
Anbud ska avse samtliga ingående delar inom respektive anbudsområde.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud för anbudsområde 1. Två stycken (2) anbud för anbudsområde 2-5 under förutsättning att så många anbud lämnas samt att så många anbud uppfyller alla obligatoriska krav. Avrop kommer att ske genom annan fördelningsnyckel (se "Kommersiella villkor").