269672-2020 - PlaneringSverige-Värnamo: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter
Referensnummer: UHN.2020.67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar de avropsberättigade myndigheternas behov att anlita extern upphandlingskompetens för genomförande av upphandlingar samt vid behov för stöd, internutbildning och rådgivning i upphandlingsfrågor.
Avropsberättigade myndigheter/enheter är Värnamo kommun, VKIAB och Finnvedsbostäder.
Under v28, 29, 30 och 31 kommer inget att göras med denna upphandling på grund av semester.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen