269682-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Specialfordon – Fordonsinredning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFordonsinredning
BeskrivningUpphandlingen omfattar köp och leverans, projektering och montering av specialanpassad fordonsinredning och andra tillbehör såsom backkamerasystem, dragkrok, extraljus, takskylt med tillhörande varningslampor m.m inklusive montering och flytt av befintlig fordoninredning till kommunens verksamhetsfordon, exempelvis transport och servicebilar. Inredningen ska anpassas efter respektive verksamhets behov (ex. el, fastighet, park, VVS).
Intern identifierare2024-96
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34114000 Specialfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000