269723-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Audiovisuell utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Audiovisuell kommunikation (AVK), SLL1481
Referensnummer: FSN 2021-0446
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32321200 Audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Stockholm upphandlar ett ramavtal avseende Audiovisuell kommunikation (AVK) för samtliga förvaltningar, stiftelser och bolag inom regionen.
Upphandlingen avser drift av AVK infrastruktur samt leverans och support av utrustning för AVK i mötesrum, i vissa kliniska utrymmen såsom exempelvis rondrum samt i operationssalar där utrustningen ansluts mot MT-klassad utrustning.