269741-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Configuration Management Leopard 2 System 18-21
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 3: Försvarstjänster, militära försvarstjänster och civila försvarstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Försvarets materielverk uppmanar härmed till att lämna in anbud i FMV:s upphandling av Configuration Management Leopard 2 System. En konsult. Juni 2018-mars 2020, optioner t.o.m. mars 2022. Lägsta pris. Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för upphandlingen.
FMV är en uppdragsfinansierad myndighet utan eget materielanslag vars främsta uppgift är att upphandla materiel och tjänster åt Försvarsmakten. Anskaffning sker i varje enskilt fall på uppdrag av Försvarsmakten eller, i förekommande fall, annan offentlig myndighet.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.