See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slöjdvirke och slöjdmaterial
Beskrivning: Vi har nu två grupper inom träslöjd som ska ut på upphandling. Slöjdvirke och slöjdmaterial. Passar något av dessa grupper er så välkomna att läsa mer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03419100 Virkesvaror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Slöjdvirke
Beskrivning: Är ni experter på Slöjdvirke? Då ska ni lämna anbud på denna annons. Vi gör just nu en upphandling av slöjdvirke för sju dalakommuners behov till deras skolor och utbildning i träslöjd. Välkomna med ert anbud!
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107826:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03419000 Virke, 03418100 Lövträ, 03414000 Ohyvlat virke, 03410000 Trä, 19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial, 42660000 Verktyg för lödning, hårdlödning och svetsning; maskiner och utrustning för anlöpning och varmsprutning, 44111000 Byggnadsmaterial
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Slöjdmaterial
Beskrivning: Är ni ett företag med ett stort sortiment av slöjdmaterial? Då ska ni titta på denna annons. Vi gör nu upphandlingen för sju Dalakommuners behov av slöjdmaterial till skolornas träslöjd. Kommunerna söker ett kreataivt sortiment och en Beställare med kunskap och glädje i slöjdmaterial. Välkommna med ert anbud.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107826:Lot:2