Officiellt namn: AB Familjebostäder Postadress: Box 92100 Ort: Stockholm Postnummer: SE-120 07 Land: Sverige Att: Jonas Frändestam E-post:jonas.frandestam@affarsconcept.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal för el-arbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Byggentreprenader
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Ramavtal gällande el-entreprenadarbeten, felavhjälpande underhåll och planerat underhåll i Beställarens fastigheter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.