Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Höjdenheter
Referensnummer: 2023/219 UH-2023-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34114100 Utryckningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att teckna ett ramavtal avseende köp av fyra (4) fabriksnya höjdfordon med en option på att avropa ytterligare två (2) fordon till Räddningstjänsten Storgöteborg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 45 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34114100 Utryckningsfordon, 34114110 Räddningsfordon, 34144210 Brandfordon, 34144211 Lastbilar med maskinstege
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tre höjdenheter