Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elservicearbeten
Referensnummer: UH-2018-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Malå kommun, malåbostaden och Malå Energi och Industri har för avsikt att upphandla nytt ramavtal på elservicearbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 09310000 Elektricitet, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen