Upphandlingen avser ett ramavtal med en leverantör som kan tillhandahålla professionell kompetens och resurser i samband med verksamhetsutveckling, stöd att genomföra utredningar inom t.ex. strategiutveckling, processutveckling, projektledningsresurser för verksamhetsutvecklingsprojekt, samt standardutbildningar samt skräddarsydda utbildningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 73220000 Utvecklingsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79420000 Managementtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen