269982-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Skåp
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Upphandling av Skåp och inredningar 2.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lund.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Dokumentskåp, värdeskåp, brandsäkra skåp.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
39122100 Skåp, 39132100 Dokumentskåp, 39141300 Förvaringsskåp, 44421600 Värdeförvaringsskåp, 44421710 Skåp för effektförvaring, 44421720 Förvaringsskåp
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner