Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Generalkonsult som projektarkitekt
Referensnummer: SBN/2020:95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71314300 Konsulttjänster för energibesparing
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att organisera, strukturera och skapa en plan som sedan ska omsätts i praktiken. Resultatet av planen är att ta fram åtgärder och genomföra dessa så att energianvändningen därefter blir optimal i förhållande till investeringen så att de totala kostnaderna inte ökar för kommunen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71314300 Konsulttjänster för energibesparing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen