Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggningsarbeten, Asfalt samt Linjemålning
Referensnummer: KS 2019/0341
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45233200 Diverse ytbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser de upphandlande myndigheternas behov av beläggningsarbeten, asfalt samt linjemålning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233221 Vägmarkeringsarbeten, 45262510 Stenarbeten, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen