Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggservice- och ombyggnadsarbeten
Referensnummer: UH-2020-48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211310 Byggnation av badrum
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommande ramavtal avser upphandling av leverantör för diverse byggservicearbeten och mindre ombyggnader i hela beställarens bestånd. I uppdraget ingår också återställning efter skador som ej omfattas av beställarens fastighetsförsäkring.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej