Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster avseende mark och exploatering
Referensnummer: 2019-063
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71400000 Stadsplanering och landskapsvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar konsultstöd till Kiruna kommun inom mark- och exploateringstjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71244000 Kostnadsberäkning, kostnadsövervakning, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen